BOARD

Chris Barr
Board Chair

Greg Puchert
Board Treasurer

Luke Geradts
Board Director

Matthew Lacey
Board Director

Clare McClintock
Board Director

Carol Unwin
Board Director

EXECUTIVE TEAM

Meg Story
Principal

Bruce Barker
Head of High School

Robert Burgess
Head of Junior School

Deborah Brake
Director of Curriculum

Peter Lee
Director of Quality Education

Geoff Stedman
Director of Business and Finance

HIGH SCHOOL STAFF

Bruce Barker
Head of High School/Maths/Science

Deborah Brake
Director of Curriculum/Head of Humanities/English Teacher

Peter Lee
Director of Quality Education/Head of TAS/Engineering/Science Teacher

Michael Bunyan
Head of CAPA

Geoff David
Head of Sport

Daniel Johnston
Director of Digital and Experiental Learning

Jane Bollom
Maths Teacher

Brendan Boyan
Mathematics Teacher

Hayley Craddock
Drama Teacher

Emma Endries
Art/Japanese Teacher

Andrew Flegg
English/HSIE Teacher

Steve Hilaire
English Teacher

Karen Huxley
Biology Teacher

Jim Kurrle
TAS Teacher

Janine Sloan
Food Technology/Science

Luke Trenfield
HSIE Teacher

Maria Irving
Library Technician

JUNIOR SCHOOL STAFF

Robert Burgess
Head of Junior School

Deni Harden
Prep Teacher

Ann Boyan
Kindergarten Teacher

Sue David
Kindergarten Teacher

Christine Smith
Year 1 Teacher

Megan Pemberton
Year 1 Teacher

Danielle Koek
Year 1 Teacher

Rebekah Straughan
Year 5/6 Teacher

Grace Irving
Year 2 Teacher

Jasmin McKenna
Year 3 Teacher

Libby Dagg
Year 5/6 Teacher

Fernne Johnston
Year 3/4 Teacher

Timothy Kime
Year 4 Teacher

Kerry Kruuse
Year 5/6 Teacher

Jordan Worner
Year 5/6 Teacher

Katrina Broadbent
Relief Teacher/ Kindergarten Teacher

Sri Hilaire
CAPA Teacher

Danielle Koek
Music Teacher

Maria Irving
Librarian

Gay Ross
Teacher in Library

PASTORAL CARE TEAM

Jane Bollom
Head of Learning Support/Gifted Education

Rowena Geradts
Head of Welfare

Rev. David Hayman
Senior Chaplain

Larry Mullan
Bible Teacher

Peter White
Bible Teacher

NON-TEACHING STAFF

Janice Hickman
Executive Assistant

Belinda Klopfer/Simone Wilhelmi
Events/Catering/Canteen/Uniform

Linda King
Accounts and Uniform Shop Officer

Jacqui Godden
Enrolments Registrar

Morgan Finlayson
Receptionist

Graham McClintock
Maintenance

Irene Giddings
Receptionist

Jerryl Lowe
Maintenance

Lilli Hessenberger
Receptionist

Matthew Finlayson
Cleaning Crew Manager

EDUCATIONAL ASSISTANTS

Ben Barber
Educational Assistant

Jessica Britza
Educational Assistant

Louise Caines
Educational Assistant

Maria Irving
Educational Assistant: Prep and Library

Wendy Lee
Educational Assistant: Science

Ruth Nielsen
Educational Assistant

Judith Straker
Educational Assistant

Carmen Williams
Educational Assistant